Kaip išgyventi karantiną ir išnaudoti laisvą laiką?

Dėl susidariusios padėties daugeliui šiomis dienomis tenka prasimanyti įvairiausios veiklos namų aplinkoje. Jei manai, jog veiklos namuose trūksta – labai klysti. Jos apstu! Kad nereikėtu per daug sukti galvos, svarstant ką gero, naudingo ir prasmingo nuveikti namuose, paruošėme tau kelis patarimus, kurie šį karantino laikotarpį pavers ne tokiu sudėtingu ir laikas namuose prabėgs greičiau, nei tu galvoji!
1
Dienotvarkė
Jei turi sąlygas dirbti iš namų – susidaryk dienotvarkę. Kad ir kaip bebūtų, karantinas nėra atostogos – tai naujos, bet laikinos gyvenimo sąlygos. Nesujauk savo kasdienio gyvenimo ritmo, stenkis jį palaikyti, nes situacijai šalyje susitvarkius – bus labai sunku grįžti į įprastą darbinį ritmą.

Jei dėl susidariusios situacijos teko sustabdyti darbus – pagalvok, ką kiekvieną dieną gali nuveikti naudingo ir kiekvienai dienai priskirk kažkokią veiklą.
2
Hobiai
Skirk laiko naujam/esamam/pamirštam hobiui ar veiklai, kurią seniai norėjai pradėti/užbaigti. Mesk šalin mintį, jog namuose nėra jokių užsiėmimų. Gali pradėti žaisti kompiuterinius žaidimus, jei prieš tai niekad tam neradai laiko, ar prisiminti piešimo įgūdžius.

Jei karantino metu namuose esi ne vienas, o su šeima/antrąja puse, prisiminkite ir senus gerus stalo žaidimus. Neabejoju, jog lentynoje toks guli ne vienas!

Gali pradėti ir įvairius rankdarbius – Youtube plarformoje visada gali rasti įvairiausių idėjų kaip iš namie rastų medžiagų gali pasidaryti daugybę praktiškų daiktų. Pats laikas pasireikšti tavo fantazijai!
3
Knygos, filmai, tinklalaidės
Didžiąją dalį laiko skirk saviugdai: skaityk knygas, klausyk audio knygų, tinklalaidžių, žiūrėk filmus ir pan. Pasinaudok tokiomis kaip Spotify, Netflix, Amazon ar kitomis platformomis. Jose rasi įvairiausio turinio. Be to, nepamiršk, jog prasideda Kino pavasaris! Šiemet jis perkeliamas į namų kino ekranus, todėl turi galimybę jį stebėti neišėjus iš namų!

Susidaryk filmų sąrašą, kuriuos norėtum peržiūrėti. Gali patikrinti IMDb reitingus ir iš ten išsirinkti filmus, kuriuos laisvu metu peržiūrėsi. Daug rekomendacijų gali rasti ir Kino pavasario puslapyje.

Skaityk knygas. Neabejoju, jog namų lentynose guli keletas pamirštų knygų, kurias perskaityti žadėjai jau senai. Pats laikas pradėti jas skaityti! Jei knygų neturi – gali klausyti audio knygų. Jų gali rasti internete.
4
Bendravimas
Net jei karantino metu namuose esi ne vienas, nepamirš palaikyti ryšio su kitais draugais ar artimaisiais. Paskambink giminaičiams, draugams, su kuriais seniai bendravai. Tokiu metu bendravimas yra labai svarbus ir šio įgūdžio nereikėtų apleisti.

Jei dirbi iš namų – daryk įprastines pertraukėles su kolegomis, susirašykite ar susiskambinkite jos metu. Jei su draugais turėjote tradiciją kas kurį laiką išeiti į miestą ar susitikti vieni pas kitus – perkelkite šiuos susitikimus į skaitmeninę erdvę. Svarbiausia – palaikykite ryšį!
5
Judėjimas
Buvai įpratęs daug judėti, sportuoti? Šią veiklą teks perkelti į namų erdvę. Gali atrodyti sunku, tačiau tikrai įmanoma! Internete susirask mankštų ar treniruočių ir skirk tam bent 5-10 minučių per dieną. Taip neprarasi imuniteto ir sveiko proto.

Jei nesi sportuojantis – pats laikas pradėti!
6
Maistas
Turėsi progą planuoti savo visos dienos maistą ir peržiūrėti savo mitybos įpročius. Galbūt šiuo metu pavyks atsisakyti maisto produktų, kurių jau seniai norėjai atsisakyti. Nebuvai pratęs maistą gamintis namuose? Turėsi progą pradėti tai daryti – nustebink šeimą, antrąją pusę arba save, savo kulinariniais gebėjimais!
7
Namų ruoša
Visi žinome, kaip sunku prisiversti generaliniam namų tvarkymuisi. Dabar, turint daugiau laisvo laiko, namų ruoša gali tapti viena smagiausiu veiklų karantino metu. Ar įsivaizduoji, kiek pamirštų dalykų tūno spintose/spintelėse? Pavasariniai rūbai taip pat laukia dienos šviesos, sugrūsti giliai spintoje! Galbūt metas ir naujovėms? Persitvarkyk baldus, taip bent truputį pakeisi namų interjerą ir tos pačios keturios sienos nebus tokios nuobodžios karantino metu.
8
Grynas oras
Grynas oras taip pat labai svarbu. Namuose laikyk pravirą langą, o jei turi balkoną ar terasą – išeik pakvėpuoti grynu oru bent kelis kartus per dieną. Į lauką išeiti niekas nedraudžia, todėl jei aplink namus žinai vietą, kurioje nesutiksi būrio žmonių – išeik pasivaikščioti. Lietuvoje yra daugybė gražių vietų, pažintinių takų ar parkų, kuriuos gali aplankyti. Pasidomėk apie aplinkines vietoves, nes dabar puiki proga su jomis susipažinti!

Tai tik keli patarimai, padėsiantys užvesti tave ant kelio, ieškant veiklos namuose! Tikimės, jog skaitant tau kilo dar daugiau minčių ir šį laiką išnaudosi produktyviai ir aktyviai, atrasdamas naujas veiklas, prisimindamas įgūdžius, kuriuos jau buvai apleidęs (-usi). Galbūt šis laikotarpis namuose išeis tik į naudą!