Kaip pasiruošti darbo pokalbiui, kad jaustumeisi užtikrintas?

Tikriausiai esi girdėjęs ne vieną istoriją, kaip draugas/artimas/pažįstamas sielvartavo, jog buvo keliuose darbo pokalbiuose, tačiau niekas taip ir nepaskambino, nesusisiekė arba vėliau tiesiog gavo neigiamą atsakymą iš darbdavio. Tačiau visai nesvarbu, kiek kartų žmogus apsilankys darbo pokalbiuose, svarbiausia yra tai, kaip žmogus jame elgiasi ir ką kalba. Pirmas žingsnis link sėkmingo darbo pokalbio ir atviros pozicijos – namų darbai, kuriuos privalo padaryti kiekvienas, besiruošiantis darbo pokalbiui. Paruošėme tau kelis patarimus, padėsiančius pasiruošti vienam svarbiausių žingsnių, pradedant savo karjeros kelią!
1
Pasidomėk įmone, jos veikla, istorija ir kultūra.
Atidžiai perskaityk atviros pozicijos skelbimą, kaip vieną ar kitą savo įgūdį galėtum pritaikyti reikalavimams, kurie nurodyti pasiūlyme. Pasiruošk papasakoti apie savo buvusią darbovietę, kaip ten sekėsi, su kokiomis užduotimis ir atsakomybėmis teko susidurti.
2
Pasiruošk galimiems darbdavio klausimams.
Pasirepetuok populiariausius darbo pokalbio klausimus. Gali pabandyti pasipraktikuoti su draugu. Taip įgausi daugiau pasitikėjimo bei laisvumo, atsakant į klausimus darbo pokalbio metu. Stenkis į klausimus atsakyti išsamiai, bet glaustai. Nepamesk akių kontakto kalbėdamas su darbdaviu/atrankų specialistu.
3
Neatsiliepk blogai apie buvusį darbdavį.
Venk blogų komentarų apie buvusią darbovietę, žinoma, jei tokių yra. Pasakodami apie buvusius darbus, koncentruokitės į tai, kas susiję su Jumis – kas nebetenkino Jūsų, kaip darbuotojo, ko trūko, kad galėtumėte dirbti efektyviai ir tobulėtumėte, kokias darbines funkcijas norėtumėte atlikti, tačiau buvusiame darbe neturėjote galimybių ir pan.
4
Peržiūrėk savo CV.
Prieš darbo pokalbį būtinai dar kartą patikrink savo CV ir būk pasiruošęs paaiškinti, papildyti informaciją, kurią ten pateikei. Peržiūrėk geru ir blogų CV pavyzdžius, kad būtum labiau užtikrintas.
5
Paruošk klausimų.
Parodyk susidomėjimą įmonės veikla. Pasiruošk kelis klausimus interviu metu (kodėl ši darbo pozicija šiuo metu atvira, kodėl buvęs darbuotojas paliko šį darbą, kokie artimiausi bei tolimesni planai, susiję su šiuo darbu, su kokiais sunkumais galima susidurti šiame darbe ir pan.).
6
Pailsėk, būk geros nuotaikos.
Stenkis būti geros nuotaikos. Kad ir kokie darbo pokalbiai bebūtų varginantys, neparodyk susierzinimo ar nepasitenkinimo atrankų procesu, nes tokiu atveju vargu, ar pateksi į kitus atrankos etapus. Taip pat svarbu ir gerai išsimiegoti, pokalbyje būti žvaliam ir pasiruošusiam naujiems iššūkiams.
7
Nevėluok.
Geriausia, jei į darbo pokalbį atvyksi 10-15min. ankščiau. Taip parodysi, jog esi atsakingas ir punktualus.

Tikimės, jog šie patarimai padės įgauti pasitikėjimo darbo pokalbio metu ir pasieksi norimą poziciją! O jei vis dar ieškai labiausiai tau tinkančios pozicijos – apsilankyk randu.lt puslapyje ir susipažink su jame esančiais pasiūlymais. Galbūt tarp jų rasi tą vienintelį!