Kaip sužinoti, koks mano darbo stažas?

Kaip sužinoti, koks mano darbo stažas?
Tai gali sužinoti prisijungęs prie savo asmeninės Sodros paskyros, kurioje rasi tikslų savo sukauptą stažą. Prisijungti gali čia, paspaudus ikoną Prisijungti.
Prisijungti prie savo asmeninės paskyros gali naudodamasis elektronine bankininkyste, elektroniniu parašu ar per elektroninius valdžios vartus.
Norint sužinoti tikslų savo darbo stažą, kairėje pusėje spausk Nauja suvestinė. (1 pvz.).
1.
Iš duotųjų suvestinių rinkis Informacija apie valstybinio socialinio draudimo stažą arba Detalesnė informacija apie valstybinio socialinio draudimo stažą. (2 pvz.).
2.
Tuomet spausk Formuoti. Kiek luktelėjus, ekrane pasirodys informacija su tiksliu jūsų sukauptu stažu. (3 pvz.).
3.
Dar neturi darbo patirties? Pas mus rasi visus naujausius darbo pasiūlymus visoje Lietuvoje ir užsienyje. Laikas atrasti plačias karjeros galimybes ir pradėti kaupti stažą!
Ar kada teko susimąstyti apie savo sukauptą darbo stažą? Dauguma galvoja, jog vieneri stažo pensijai metai yra lygūs vieneriems darbo metams. Tačiau iš tiesų, vieneri stažo metai yra 12 oficialiai uždirbtų šalies minimalių atlyginimų per metus. Taigi, kaip sužinoti, koks mano darbo stažas?

Nepamiršk, jog pagrindinis stažas tiesiogiai yra susijęs su pajamomis, o ne išdirbtu laiku. Stažas didėja mokant socialinio draudimo įmokas: gavus per metus 12 minimalių mėnesinių atlyginimų (MMA) ir sumokėjus nuo šios sumos reikiamas įmokas, stažo pensijai kraitis padidėja 12 mėnesių stažo.

Šiuo metu būtinasis stažas pensijai Lietuvoje yra 30 metų. Tiksliau, 30 metų, per kuriuos oficialiai buvo uždirbta po 12 šalies MMA. Turintys tokį stažą žmonės gauna beveik dvigubai didesnes pensijas nei sukaupę stažo mažiau nei 30 metų, o už kiekvienus papildomus metus dar gauna priedą.

Tam, kad Lietuvoje apskritai būtų mokama pensiją iš Sodros, turi būti sukaupęs 15 metų stažo. Bet jei stažas yra didesnis nei 15, bet mažesnis nei 30 metų, mokama mažesnė pensija.