Antras žingsnis – patirtis. Nepamiršk, jog tai svarbiausia dalis, rašant savo CV. Pasiekimus įvardink ne kaip pareigas, o rezultatus, t.y. ko pasiekei, dirbdamas toje pozicijoje, su kokiais iššūkiais susidūrei ar kokius profesinius tikslus įgyvendinai. Jei nežinai kaip teisingai įrašyti reikiamą informaciją – tai gali pamatyti antrame pavyzdyje. Žinoma, geriausia jei kandidatuosi į reikalavimus atitinkančias pozicijas.
wozber.com
wozber.com
Sekantis žingsnis – išsilavinimas. Tai vienas svarbiausių dalykų, tuo labiau, jei jis susijęs su pozicija, į kurią pretenduoji. Jei esi praėjęs tam tikrus specializuotus kursus (pvz.: užsienio kalbos kursai, darbų saugos mokymai ir pan.), gali paminėti ir juos.
Prie pasiekimų skilties gali nurodyti ir išskirtinius savo laimėtus apdovanojimus studijų metais.
Trečiame pavyzdyje pamatysi, kaip tai turėtų atrodyti.
wozber.com
Dar vienas labai svarbus dalykas rašant savo CV online – įgūdžiai. Jie gali būti socialiniai arba techniniai. Gali pradėti nuo įgūdžių, kurie yra aktualiausi pozicijai, į kurią kandidatuoji. Jei gebi dirbti tam tikromis kompiuterinėmis programomis (pvz.: MS Office paketas, Adobe programų paketas, AutoCAD programa ar pan.) – nurodyk ir jas. Socialiniai įgūdžiai – tai Tavo asmeninės savybės, tokios kaip kūrybiškumas, savarankiškumas ir kt. Ketvirtame pavyzdyje gali pamatyti kaip tai turėtų atrodyti kuriant savo CV.
wozber.com
Kurdamas savo CV online nepamiršk ir kalbų.
Nurodyk visas mokamas kalbas, ypač tas, kurios paminėtos darbo skelbimo, į kurį kandidatuosi, reikalavimuose. Vadovaudamasis penktuoju pavyzdžiu, gali pamatyti kaip tai turėtų atrodyti.
wozber.com
Kitas žingsnis – sertifikatai.
Jei jie yra aktualūs pozicijai, į kurią pretenduoji,
nurodyk visus įgytus sertifikatus
(pvz.: vadybos sistemos, pastatų projektavimo,
tarptautinio marketingo sertifikatas ar pan.).
Taip būsi dar vienu žingsniu arčiau siekiamos darbo pozicijos. Jei nežinai, kokią informaciją rašyti, gali naudotis šeštu pavyzdžiu.
wozber.com
Vienas paskutinių žingsnių – Tavo CV santrauka.
Ši dalis nėra privaloma, tačiau, jei nori pabrėžti savo
kvalifikaciją darbdaviui ir turi ilgametę darbo patirtį,
kuri netelpa į vieną CV puslapį, santrauka tikrai praverstų.
wozber.com
Atlikęs visus šiuos žingsnius bei vadovaudamasis pavyzdžiais, kuriuos Tau nurodėme, būsi pasiruošęs savo CV siųsti darbdaviui ir tapti vienu iš kandidatų į norimą darbo poziciją.
wozber.com
Pirmasis žingsnis – asmeninė informacija.
Nurodyk pagrindinius savo asmeninius duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, el.paštą. Galbūt turi ir savo tinklalapį? Tuomet gali nurodyti ir jį. Pareigų skiltyje gali nurodyti savo profesiją, tačiau, jei specializuojiesi keliose pareigybėse – šį laukelį gali palikti tuščią. Ir, be abejonės, nurodyk savo gyvenamąją vietą. Kaip tai turėtų atrodyti –
pamatysi pirmame pavyzdyje.
1
2
Čia Tau puikiai gali padėti CV kūrimo įrankis Wozber, kuris yra visiškai nemokamas ir visas funkcijas šiame portale rasi lietuvių kalba.

Vadovaudamasis vos keliais žingsniais, kuriuos Tau nurodysime – galėsi nesunkiai susikurti modernų, profesionalų bei patrauklų akiai CV, kuris, galbūt, pravers platesnes duris naujoms karjeros galimybėms bei leis Tau išsiskirti iš kitų kandidatų, aplikuojant į norimą poziciją.

Pavyzdinis CV šablonas, kurį matai dešinėje – tik vienas iš daugelio dizaino variantų kaip galėtų atrodyti Tavo gyvenimo aprašymas. Vadovaukis žemiau pateiktais žingsniais ir vos per kelias minutes susikurk savo CV!
Svarbu, jog informacija iš Tavo rašomo CV nesikartotų santraukoje. Todėl, jei manai, kad ji nebus tikslinga – geriau santraukos nerašyti, nes ji nebus naudinga. Santraukos pavyzdį pamatysi septintame pavyzdyje.

Susikurk CV online - be jokių techninių žinių ar didelių pastangų per 5 minutes!

3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7
Jei dar nežinai, kur nori tęsti savo karjerą – pasižvalgyk į mūsų puslapyje esančius darbo skelbimus, galbūt rasi labiausiai Tave dominantį!
8
Paskutinis žingsnis – motyvacinis laiškas. Jis, kaip ir santrauka, nėra privalomas, tačiau suteiks daugiau šansų pasiekti norimą poziciją. Jame gali trumpai argumentuoti, kodėl būtent Tu esi tinkamiausias.