Kaip susirasti darbą per kelias dienas?

Buvimas be darbo sukelia nemažų finansinių rūpesčių, o ir nieko neveikimas ankščiau ar vėliau ima pabosti, todėl natūraliai kyla klausimas kaip kuo greičiau susirasti darbą. Ant lėkštutės darbo pasiūlymo niekas nepadės, todėl reikėtų pradėti galvoti, kur to darbo ieškoti, o ne tik svajoti jį rasti. Jei pasinaudosi keliais paprastais žingsniais - darbą galėsi rasti greit ir nesunkiai.
1
Gyvenimo aprašymo (CV) paruošimas
Pirmas žingsnis – gyvenimo aprašymo (CV) paruošimas. Dažniausiai siūloma vadovautis jau paruoštu kurios nors svetainės gyvenimo aprašymo šablonu. Be abejo, puikiai pasitarnauja ir tokie CV, kurie jau yra kurti be jokių šablonų, jei tik turi noro ir laiko tokį susikurti. Jei nori modernaus ir profesionalaus gyvenimo aprašymo – pasinaudok Wozber. Kaip juo naudotis gali skaityti čia.
2
Motyvacinis laiškas
Vien tik gyvenimo aprašymo, net ir labai gero, ne visada užtenka. Jį gerai papildo motyvacinis laiškas, kurio vis dažniau ir dažniau reikalauja darbdaviai. Neretu atveju motyvacinis laiškas reikalaujamas net be CV, todėl daug daugiau dėmesio reikia skirti būtent laiško rašymui, savo motyvacijos perteikimui, o ne faktų išdėstymui gyvenimo aprašyme.
3
Rekomendacijos
Be motyvacinio laiško ir CV labai praverčia buvusių darbdavių rekomendacijos. Žinoma, didžiausią naudą suteikia tos rekomendacijos, kurios gautos iš žinomų kompanijų, panašioje darbo patirtyje, tačiau net ir visiškai kitokia darbo patirtis ir iš tos darbovietės turima rekomendacija gali būti labai svarbi ir naudinga, ypač jei ten paminėtos tokios tavo savybės kaip punktualumas, atsakingumas ar kitos savybės, pritaikomos įvairiose srityse. Tai taip pat padės greičiau susirasti darbą.
4
Paieška
Kai jau turi motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą, iš buvusio darbdavio gavai rekomendaciją (vietoj to gali puikiai tikti ir universiteto darbuotojų, dėstytojų parengtos charakteristikos), pats laikas pradėti ieškoti dominančio darbo pasiūlymo. Pasiūlymų paieška laikraščiuose – atgyvenęs metodas. Šiais laikais daug lengviau susirasti darbą internete, todėl čia puikiai gali padėti randu.lt, kuriame rasi įvairių darbo pasiūlymų visoje Lietuvoje ir net gi užsienyje.
5
Išsirink pasiūlymą
Paskutinis žingsnis – išsirinkti tinkamiausią darbo pasiūlymą. Gerai pagalvok ir atsirink, ką darant jautiesi smagiausiai ir kokia veikla tau teikią malonumą.
Jei vis tiek nesiseka rasti darbo, ima svirti rankos – neprarask vilties! Tobulink savo įgūdžius. Tai gali būti ne tik kursai, bet taip pat ir savanoriavimas, kuris nors ir neapmokamas, tačiau padeda užsiimti artima norimam darbui veikla, o tai vėliau gali padėti užimti norimą poziciją.

Yra ir gerokai daugiau būdų rasti savo svajonių darbą, užsiimti Jums patinkančia veikla, už kurią būtų galima gauti atlygį, tačiau norint ją atrasti reikia pasukti savo galvą, įjungti vaizduotę ir visuomet atkakliai siekti užsibrėžto tikslo – tai ne tik padeda greičiau rasti darbą, bet kartu ir yra savybė, kurią vertina didelė dalis darbdavių, tad, tai papildomas privalumas tavo gyvenimo aprašyme.